Ülkücü Şehit Yunus Uzun Mezarı Başında Anıldı

  • Yazının Tarihi: 20 Ocak 2017
  • Yazar: Oğuz Kuşçu
  • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Aydın Özel Tip Kapalı Cezaevi’nde elektrik çarpması neticesinde şehit olan Yunus Uzun ölümünün 29. yıldönümünde mezarı başında anıldı.

Çukurova’ya bağlı Çungurlu köyü mezarlığında gerçekleştirilen anma töreni, Kuran’ı Kerim ve duaların okunmasıyla başladı. Ardından törene katılan konuklar, Yunus Uzun’un kabrini ziyaret ederek, karanfil bıraktı.

Kuran-ı Kerim ve okunan duaların ardından konuşma yapan Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan,” Bugün burada hemşerimiz Yunus Uzun’un vefatının 29. yıldönümü dolayısıyla anma töreni düzenliyoruz. Yunus Uzun ve diğer büyüklerimiz bu dava için, ülke için, milli birlik ve beraberliğimizi devam ettirebilmemiz için şehit oldular. Karaisalı Belediyesi olarak, ülkücü bir belediye olarak, büyüklerimizin anısına, hatıralarına sahip çıkmak görevimiz. Bu vesileyle, böyle güzel bir programda emeği geçenlere ve katılan siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum. Tüm şehitlerimize Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Adana İl Başkanı Soner Deniz ise konuşmasında, ”Ülkücü şehidimiz Yunus Uzun’un vefatının 29. yıldönümü dolayısıyla bugün burada toplandık. Allah mekanını cennet eylesin. Şehitlerimizden aldığımız bu kutsal davayı, yere düşürmeden, kirletmeden, en yüksek mertebeye taşımak en büyük amacımız. Dünden bugüne, milliyetçi ve ülkücü Türk gençliği yetiştireceğiz” dedi.

Karaisalı Belediyesi, Adana Taş Medreseliler, Ülkü Ocakları Karaisalı İlçe Başkanlığı ve Ülkü Ocakları Çukurova İlçe Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen törene Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Adana İl Başkanı Soner Deniz, MHP Çukurova İlçe Başkanı Sertan Duran, Taş Medreseliler Adana İl Başkanı Fuat Toygar, Ülkü Ocakları Karaisalı İlçe Başkanı Kenan Küçük, Ülkü Ocakları Sarıçam İlçe Başkanı Murat Soner, Ülkü Ocakları Çukurova İlçe Başkanı Emin Canlı, Ülkü Ocakları Pozantı İlçe Başkanı Şaban Adıgüzel, Ülkü Ocakları Ceyhan İlçe Başkanı Süheyl Seçti ve çok sayıda misafir katıldı.

REKLAM ALANI

Bir Yorum Yazın