Karaisalı Belediyesi’nden Toplu İftar Programı

  • Haberin Tarihi: 2 Haziran 2017
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Adana’nın merkez ilçesi Karaisalı’da belediye başkanlığı tarafından toplu iftar programı düzenlendi.

Cumhuriyet meydanında düzenlenen iftar programı Kuran’ı Kerim ve duaların okunmasıyla başladı. Ardından ilçe merkezi ve mahallelerden gelen binlerce vatandaşa iftar yemeği verildi.

İftar programında konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ”Mübarek Ramazan ayında Karaisalılı hemşerilerimizle bir arada olmanın gururunu yaşıyorum. Allah’a şükürler olsun ki kendi ülkemizde, ay yıldızlı bayrağımızın altında, ezanlarımızın manevi gölgesi altında, oruç tutup, iftar açıyoruz. Farkında olan her Müslüman için bu büyük bir nimettir. Bize bunu yaşatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, gazi ve şehitlerimize rahmet gönderiyoruz. Cenab-ı Allah bizleri nice ramazanlara ulaştırsın. Tuttuğumuz oruçlar, yapmış olduğumuz ibadetler, Allah katında kabul görsün” dedi.

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan ise yaptığı konuşmada, “Mübarek ramazan ayında birlik ve beraberliğimiz nişanesi olan bu güzel toplu iftar programına teşrif eden bütün hemşerilerime teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğin sonucu Karaisalı’mıza hizmet olarak yansıyor. Cenab-ı Allah, tuttuğumuz oruçları, yaptığımız ibadetleri kabul etsin” dedi.

İftar programının ardından ise Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı sanatçılar, iftar programına katılan vatandaşlara müzik ziyafeti verdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın